GKS Orkan Buczek nadal bez porażki !!! Stal Niewiadów - GKS Orkan Buczek 0:0.
Orkan: Matuszczyk- Kowalski[Liśkiewicz], Dolot, Matuszczyk, Wojtczyk - Serafinowicz[Puchalski], Niciak, Sławiński[Siewiera], Wroński[Lewandowski]- Burski, Berłowski[ Cukierrnik]. Trener: Tomasz Kmiecik.
100 lat Dominik Cukiernik i Olek Michalski z okazji urodzin !!!!

...

15 września sobota. W 1879 roku właśnie 15 września przyjęto oficjalnie hymn Salwadoru, a 15 września 2013 r. Łukasz Matuszczyk w barwach Dolcana ograł 3:2 Okocimskiego. Orkan w meczu 8 kolejki zmierzył się ze Stalą w Niewiadowie. Poprzednio z kempingowcami wygraliśmy tam 4:1, ale ten mecz to nowy rozdział historii. Pogoda do gry dobra, ale nie był to szczególnej urody mecz, dużo walki, szumu, lagowania, bez sytuacji bramkowych. W pierwszej połowie Orkan stworzył jedną sytuację bramkową. Precyzyjna wrzutka Łukasza Serafinowicza nad głowami obrońców do Huberta Berłowskiego, który zgrał jeszcze klatką do Piotra Burskiego. Bury minimalnie spóźnił się ze strzałem i gospodarze zażegnali sytuację. Druga połowa w naszym wykonaniu była lepsza, ale nie na tyle by wywieźć z Niewiadowa 3 punkty. Dobrą okazję miał Mateusz Wroński, ale uprzedził go bramkarz, groźnie główkował Andrzej Dolot, ale piłka przeleciała minimalnie obok słupka. Gospodarze nie stwarzali sobie okazji, ale raz po żucie rożnym świetną interwencją popisał się Michał Chachuła. Gdyby to wpadło byłby problem. Trzeba też przyznać, że jeden rzut karny za zagranie ręką zawodnika Stali nam się należał. Niestety w tej sytuacji gwizdek arbitra milczał. W ostatnich minutach gospodarze mocno się cofnęli, widać było, że chcieli ten punkt dowieźć do końca. I to im się udało. Ten mecz był do wygrania, ale zabrakło nam dzisiaj przede wszystkim jakości, cierpliwości i dokładności. Kilka składnych akcji to za mało, dużo zapasów w środku pola. Zagraliśmy dłuższymi fragmentami tak jak chcieli przeciwnicy. Mecz zakończył się podziałem punktów i nie był porywającym widowiskiem. Z tego meczu trzeba wyciągnąć wnioski i jak najszybciej zapomnieć. Zdajemy sobie sprawę, że nie zagraliśmy dobrego meczu, ale i takie się zdarzają. Ważne, że z trudnego terenu przywozimy punkt i zagraliśmy ponownie na zero z tyłu. Teraz koncentrujemy się na następnym meczu.

Po 8 kolejkach trzeba przyznać, że sezon jest ciekawy. Na czele beniaminek z Radomska, w drugiej połowie tabeli drużyny czołowe z poprzedniego [Omega, Działoszyn, Ner]. Te drużyny w końcu uporają się z problemami i odpalą, bo są po prostu mocne. Na plus zasługuje też postawa Kutna, które zajmuje drugie miejsce.

Żarty Karola: Co robi Nergal w sejmie ? Palikota !