• autor: metallica, 2018-09-01 19:37
.GKS Orkan Buczek - MKP-Boruta Zgierz 3:0yes
Orkangol: Lewandowski, Dolot, Serafinowicz !!!
Hubert Berłowski zawodnikiem Orkana.
Wygrana z dedykacją od drużyna dla Bronisława Węglewskiegoyes Wszystkiego najlepszego z okazji imieninyes.

2 września 1959 roku miała miejsce premiera Forda Falcona. 4,5 metrowy sedan z silnikiem czterocylindrowym 2.4 jest wprost idealny dla Andrzeja Dolota.

Piękna pogoda, Orkan na zielono, trybuny pełne. Bardzo ciepło, ale czuć było lekką bryzę wiejącą od północy. Zawodników obu drużyn wprowadzili młodzi zawodnicy Orkana. Na meczu był zacny gość i bardzo miło przywitany: Tomasz Królikowski. Teraz dzieli i rządzi w Rząśni, ale przez rok gry u nas pokazał klasę i zawsze będzie mile widziany. Pierwsza połowa niemrawa i wyrównana, bez okazji bramkowych. Dużo gry w środku. W 39 minucie Orkan zaatakował skutecznie. Strzał Mateusza Wrońskiego jeszcze obronił bramkarz, ale był bezradny gdy poprawił Michał Lewandowski. 1:0 !!!. Już nic się nie wydarzyło i na przerwę schodziliśmy prowadząc 1:0. Zaraz po przerwie na boisko wszedł Łukasz Serafinowicz. W 48 minucie rzut wolny wykonał Łukasz Matuszczyk, wypieszczona, precyzyjna wrzutka na Andrzeja Dolota. Andrzej urwał się obrońcą i precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. 2:0 !!!. Ten gol dał nam już lekki komfort gry, goście musieli zaatakować, ale Łukasz Matuszczyk i kierowana przez niego defensywa. I tu zaczynają się schody, jak ich przechytrzyć?. A Orkan mógł pograć z kontry, zrobiło się więcej miejsca, bardzo aktywny Damian Siewiera, świetny Lewy, dużo szarpał Łukasz Serafinowicz. Zabezpieczał to wszystko Patryk Niciak. Na boisko wbiegli Piotr Gołuch, Hubert Berłowski dla którego był to debiut w Orkanie. Fajne akcje, ale brakowało cierpliwości i dokładności. Trener wprowadził do gry Olka Michalskiego i wracającego po lekkim urazie Damiana Puchalskiego. W 82 minucie Hubert Berłowski zagrał mięciutko górą do Piotra Burskiego. Do Burego doskoczyło jeszcze dwóch rywali, ale piłka trafiła do Łukasza Serafinowicza. Łukasz nie atakowany uderzył od razu i pokonał bramkarza. 3:0 !!!!. W końcówce Michał Chachuła świetnie obronił strzał z rzutu wolnego i arbiter zagwizdał ostatni raz. 3:0 !!! Brawo DRUŻYNA !!!!

W tabeli Orkan zajmuje 4 miejsce, nowym liderem Zjednoczeni Stryków, po 4 porażkach wygrała Warta Działoszyn. Bez punktów nadal Boruta i Pilica.

Nowy cykl żarty Karola: Co to jest ? Czerwone i szkodzi na zęby?! Cegła !