GKS II Bełchatów - GKS Orkan Buczek 4:4 !!!
Piotr Burski i Łukasz Serafinowicz po 2 !!!
Orkan: Chachuła - Faryś, Matuszczyk, Królikowski, Dolot - Serafinowicz [Majda], Niciak, Dwornik, Miedwiediew - Kępniak [Konieczny], Burski. Trener Jacek Berensztajn.
Wszystkiego najlepszego trenerze Jacku !!!! Sto lat !!!

...

15 października 1971 rozpoczęto seryjną produkcję Zastawy 101 typu hatchback, 10 lat później z taśmy produkcyjnej zjechał milionowy Fiat 126p. 15 października 2005 roku odsłonięto w Emilcinie jedyny w Polsce pomnik UFO. Wracamy do teraźniejszości. 15 październik 2017 rok. Orkan w meczu 12 kolejki grał na wyjeździe w Bełchatowie. Miasto położone na Wzniesieniach Południowomazowieckich nad rzeką Rakówką. Nazwa miasta jest dzierżawcza i pochodzi od staropolskiego imienia Bełchat. Mecz miał wiele podtekstów. Kilku zawodników z Bełchatowa gra obecnie w naszej drużynie. Andrzej Dolot, Piotr Gołuch, Dawid Miedwiediew, Mikołaj Kotowski i przede wszystkim Rafał Staszczyk, który jak nie będzie grał w piłkę to będzie przewodnikiem po mieście. Trenerem naszej drużyny jest wychowanek i legenda GKS-u Jacek Berensztajn. Zaszczytem była współpraca z Jackiem Popkiem. Nasz doktor Rafał "Housquinn" Witusik póki pracował na kopalni póty mieli ekstraklasę. Podtekstów było wiele co gwarantowało emocje. Na trybunach jak zwykle niezawodni kibice Orkana z Bronisławem Węglewskim na czele. Ładna pogoda, fajne boisko.

4 oskary, western z 1952 roku z Garym Cooperem " W samo południe. Mecz GKS-ów rozpoczął się właśnie w samo południe, trzymał poziom i na pewno nie zawiódł kibiców. Mocno wzmocnione rezerwy Bełchatowa zawodnikami z pierwszej drużyny. Od początku meczu widać było, że gra idzie o pełną pulę. Walka o każdą piłkę, determinacja. Orkan prowadził grę. W 7 minucie groźnie przedarł się lewą stroną Kuba Faryś, ale w ostatniej chwili został zablokowany. W 11 minucie groźnie główkował Andrzej Dolot. W 14 minucie gospodarze objęli prowadzenie po rzucie karnym. Za chwilę w rewanżu minimalnie pomylił się Piotr Burski, który dostał świetną piłkę od Damiana Dwornika. Orkan prowadził grę, a rywale strzelali. W 28 minucie pięknie z rzutu wolnego uderzył zawodnik GKS-u, piłka trafiła w spojenie, ale wobec dobitki Michał Chachuła był bezradny. 0:2 przegrywamy. W 30 minucie świetną okazję miał Piotr Burski, ale uderzył obok słupka, 4 minuty później akcja prawą stroną, podanie do środka, piłka trafia na lewą stronę do Łukasza Serafinowicza, który od razu uderza. Mocno bita, kąśliwa piłka wpada do siatki w krótki róg. Mamy kontakt. Za chwilę mocno uderzył Dawid Kępniak, ale bramkarz świetnie odbił na rzut rożny. W 44 minucie gospodarze zrobili akcję lewą stroną, a mocno bita piłka trafiła w rękę Tomasza Królikowskiego. Karny i gol . Takich karnych nie powinno się gwizdać. Gol do szatni i 3:1 w plecy. Piłka potrafi być piękna, ale i jak w tym przypadku niesprawiedliwa. Gospodarze pół sytuacji i 3 gole, a my 4 i jeden gol. Trener Jacek Berensztajn zrobił jeszcze raz odprawę, nakreślił plan na drugą połowę i 46 minuta Patryk Niciak dostał piłkę na 30 metrze od bramki, mocno naciskany spojrzał, dumnie podniósł głowę i świetnie zagrał do Łukasza Serafinowicza. Łukasz przyjął piłkę, zakręcił obrońcą i momentalnie uderzył. Prawie kopia z 34 minuty. Mocny strzał w krótki róg i mamy kontakt. Radość i 60 sekund później mamy remis !!! Co za otwarcie Orkana, gospodarze w szoku, co za mecz, co za emocje. Dawid Kępniak mięciutko wrzucił z prawej strony, a Piotr Burski precyzyjną główką doprowadził do remisu. Orkan osiągnął przewagę, odległości między zawodnikami pozwalały na skuteczną współpracę naszych zawodników. Rywale nie otrząsnęli się jeszcze, a Patryk Niciak zagrał świetną piłkę do wybiegającego z własnej połowy Piotra Burskiego. Bury przyjął i ruszył na bramkę. Chciał skończyć akcję lobując bramkarza, który w ostatniej chwili jeszcze musnął ją końcami palców. Zrobił to na tyle skutecznie, że piłka po odbiciu od słupka opuściła boisko. W 61 minucie Piotr Burski depnął do wydawało się straconej piłki i uprzedził bramkarza, który podejmując ryzyko faulował. Rzut karny wykonany bezbłędnie. 4:3 prowadzimy !!! Z piekła do nieba !!!. Po tym golu gospodarze się otrząśli i próbowali wyrównać. Raz świetnie obronił Michał Chachuła, a raz pomylił się zawodnik Bełchatowa. Orkan w rewanżu miał rzut wolny z 18 metrów i mur, dobitka też mur. Za chwilę Dawid Miedwiediew trafia w słupek. Dużo szczęścia mięli gospodarze. Niestety niewykorzystane okazje lubią się mścić. W 79 minucie rzut rożny gospodarzy, wrzutka i wyrównanie. 4:4. Ostatnie 10 minut to żywioł i walka o 3 punkty. Tempo meczu nie spadło. Akcja za akcje. Wynik już nie uległ zmianie i podział punktów, który nie zadowalał żadnej z drużyn. Mały niedosyt pozostał, ponieważ klarownych sytuacji mięliśmy więcej, z drugiej strony świetnie zareagowaliśmy i od stanu 1:3 doprowadziliśmy na 4:3!!!. Cała drużyna zasłużyła na wyróżnienie i każdy zawodnik Orkana był ważną częścią tego nie boję się tego słowa użyć WIDOWISKA. Brawo Drużyna !!!

W tabeli bez większych zmian, prowadzi Unia pomimo remisu z Pilicą przed własną publicznościom. Nie popisała się Warta przegrywając ze Zgierzem u siebie aż 3:0.

Nie zwalnia tempa młody GKS Orkan Buczek. Tym razem drużyna występująca w klasie trampkarz C2 pokonała w Zduńskiej Woli miejscową Pogoń 3:1. Gole strzelali Michał Parada, Marcel Kubiak i Marcel " Tomi Junior' Tomczyk. Po 5 meczach młodzi z dorobkiem 12 punktów zajmują 3 miejsce. Brawo !!!!