GKS Orkan Buczek - Pogoń Zduńska Wola 9:1 !
Hattrick Krzysztofa Cichosza !!! Kamil Szymanek 2, Patryk Niciak, Damian Cieplucha, Piotr Głowiński i Dariusz Szymanek po 1 !!!
Powrót Jacka Popka !!!
Trzy punkty bez gry w Kobierzycku !!!Koniec świetnej passy Konopnicy !!!
Dwa zwycięstwa GKS Orkan Buczek jm.!!!!

28 maj. Orkan podejmował Pogoń Zduńska Wola. W tym meczu Orkan mógł zapewnić sobie awans do IV ligi. Na 4 kolejki przed końcem Orkan miał 12 punktów przewagi nad Czarnymi i Konopnicą.  Upalna piękna niedziela,[ firma Tom-Kor zapewniła odpowiednie nawodnienie zawodników] trener Jacek Berensztajn postawił na Sama- Malinowski, Rechciński, Cieplucha, Tomczyk- Staszczyk, Niciak, Szymanek D, Liśkiewicz- Cichosz, Szymanek K. Początek żywy, wyrównany. Pomimo upału dużo walki, zaangażowanie. W 12 minucie mocną precyzyjną wrzutką popisał się Dawid Liśkiewicz, a zamykający akcję Rafał Staszczyk uderzył z głowy, ale piłka z dużą siłą trafiła w poprzeczkę. Gola nie było, szkoda, efektowna akcja, a poprzeczka trzęsła się jeszcze do 19:15. W odpowiedzi napastnik gości znalazł się w sytuacji sam na Sam, ale naciskany przez obrońców strzelił tak, że Sam bez problemów wyłapał. W 30 minucie kapitan drużyny Patryk Niciak otworzył wynik meczu. Faulowany około 18 metrów przed bramką był Kamil Szymanek. Piłkę ustawił Patryk Niciak, robotę w murze wykonał Darek Szymanek, a Patryk Niciak, sprytnym strzałem ziemia-powietrze-ziemia posłał piłkę do siatki. W 34 minucie na 2:0 podwyższa Krzysztof Cichosz, który wykorzystał zagranie Kamila Szymanka. Kamil zgrał nogą do Krzyśka, który przyjął, nawinął obrońcę i delikatną podcinką umieścił piłkę w siatce.  W 40 minucie Kamil Szymanek trafił na 3:0. Dawid Tomczyk precyzyjnie wrzucił z okolic ławki rezerwowych gości, a Kamil Szymanek równie precyzyjną główką trafił do siatki obok bezradnego bramkarza. Małe rozprężenie wdarło się w nasze szeregi co goście wykorzystali strzelając gola. W sytuacji sam na Sam, Sam obronił, ale piłka jeszcze nabiła zawodnika i wpadła do siatki. Jeszcze przed przerwą Orkan odpowiedział. Hubert Rechciński mięciutko, precyzyjnie wrzucił, a Krzysztof Cichosz strzałem z głowy umieścił piłkę w siatce. 4:1 do przerwy. Od początku drugiej w składzie Jacek Majda, za kilka minut na boisko wbiegli Adam Dobrowolski i Piotr Głowiński. W 60 minucie akcję napastników wykończył Krzysztof Cichosz, który tym samym skompletował hattricka. !!! Pięć minut później rzut rożny wykonał Patryk Niciak, precyzyjna centra, piłka mija Huberta Rechcińskiego, Piotra Głowińskiego i Krzysztofa Cichosza, a jak z pod ziemi wystartował Damian Cieplucha i mocnym strzałem z głowy umieścił piłkę w siatce. To już 6 gol Ciepłego po wrzutce Patryka Niciaka. W 70 minucie na murawę wbiegli Jacek Popek i Andrzej Lotczyk. Dla Jacka był to pierwszy mecz po kontuzji. Obaj zawodnicy zostali bardzo ciepło przywitani przez kibiców.  Andrzej już w pierwszej akcji pokazał swoje umiejętności i obronił strzał z bliskiej odległości po krótkim. W 81 minucie wynik podwyższył Kamil Szymanek, który wykończył akcję Patryka Niciaka. 6 minut później Jacek Popek zagrał na prawą stronę do Jacka Majdy, który bez problemów minął rywala przy linii końcowej, podprowadził w pole karne i zagrał do Piotra Głowińskiego, który bez problemów z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce uprzedzając obrońców i bramkarza. W finale ligi mistrzów taką akcję zrobili Marcelo i Asencio. Okazałe zwycięstwo przypieczętował Darek Szymanek po akcji z bratem Kamilem, który w sytuacji sam na sam bez problemów pokonał bramkarza. Darek gra z numerem 43 na koszulce, w właśnie 28 maja mija dokładnie 43 lata od premiery filmu "Nie ma mocnych" Sylwestra Chęcińskiego. Orkan szturmem zdobył awans do IV ligi. Na tę pamiętną chwilę pan Kowalski z Radzionkowa, w którym jak dotąd nie był Patryk Niciak [jak długo jeszcze będzie omijał Radzionków- nie wiem] napisał nawet wierszyk " gdy rywal dołem, a wiatr górą, można świętować ! Ale z kulturą !!!!

W 28 kolejce Orkan zdobył punkty bez gry, drużyna Kobierzycka odwołała mecz. W 28 kolejce po świetnej serii zwycięstw Konopnica znalazła pogromcę, niespodziewanie wysoko przegrali z WKS-em na swoim terenie 4:1. Orkan ma na dwie kolejki przed końcem 12 punktów przewagi nad Czarnymi Rząśnia. W walce o utrzymanie w trudnej sytuacji 4 drużyny [Łaszew już spadł], Widawa, Szadek, Chojne i Słowian. Z tych drużyn jedna się obroni.

Dwa mecze rozegrała drużyna GKS Orkan Buczek junior młodszy. Oba mecze zakończyły się naszymi zwycięstwami. GKS pokonał MKS Zduńską Wolę 1:0 po golu Tomasza Adamiaka, i trzy punkty przywieźli z Widawy wygrywając tam 2:0. Pierwszy gol padł w 7 minucie, a z rzutu karnego podyktowanego za faul na Marcelu Kubiaku gola strzelił Tomasz Adamiak, wynik na 2:0 ustalił Kacper Kubik. Cieszy też fakt, że w obu meczach Michał Wala zachował czyste konto. Drużyna prowadzona przez duet Włodzimierz Czech - Patryk Niciak zajmuje 6 miejsce z dorobkiem 29 punktów, ale do miejsca trzeciego traci tylko punkt.