• autor: metallica, 2017-05-07 19:42
Step by step !!!!Skrzynex Łaszew - GKS Orkan Buczek  1:9 !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hattrick Krzysztofa Cichosza !!! Dariusz Szymanek i Łukasz Serafinowicz po 2, Piotr Burski i Kamil Szymanek po 1 !!
47 goli padło w na boiskach okręgówki w tej kolejce !

W 24 kolejce Orkan grał Łaszewie z miejscowym Skrzynex-em  leżącym w powiecie wieluńskim, na terenie gminy Wierzchlas. Malownicza miejscowość z pięknym modrzewiowym kościołem o konstrukcji zrębowej z wieżą konstrukcji słupowej. Drużyna gospodarzy zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z małymi szansami na utrzymanie, ale walczy do końca. W poprzedniej kolejce wywieźli punkt z Wielunia. Orkan pojechał tam w roli zdecydowanego faworyta, ale czasami taka rola nie zawsze pomaga. Teraz każdy mecz jest ważny i w każdym musimy być na maksa skoncentrowani.

Pogoda jak na maj przepiękna 8 stopni i zimny przenikliwy wiatr. Trener Jacek Berensztajn od pierwszej minuty postawił na Welsama w bramce, w obronie Dawid Tomczyk, Hubert Rechciński, Damian Cieplucha, Rafał Staszczyk. W linii środkowej Dawid Liśkiewicz, Dariusz Szymanek, Patryk Kaczmarek i Łukasz Serafinowicz, w przodzie Piotr Burski i Kamil Szymanek. Drużynę na boisko wyprowadził kapitan drużyny Damian Cieplucha. Od pierwszej minuty przewaga Orkana,a udokumentowana już w 120 sekundzie. Welsam mocnym wybiciem posłał piłkę aż w pole karne gospodarzy, a tam bardzo sprytnie zachował się Piotr Burski i strzałem głową przelobował bramkarza. Mocne otwarcie. Za chwilę groźnie w ekwilibrystyczny sposób będąc tyłem od bramki główkował Hubert Rechciński, w 12 minucie kolejną asystę mógł zaliczyć Welsam, ale Kamil Szymanek w sytuacji sam na sam został zatrzymany przez bramkarza Łaszewa. Niestety w 15 minucie musiał boisko opuścić Piotr Burski, któremu kontuzja nie pozwoliła kontynuować gry. Na murawie pojawił się Krzysztof Cichosz i już w 22 minucie świetnie zagrał do Darka Szymanka, który przymierzył i plasowanym strzałem po ziemi trafił do siatki. 2:0 !!!. W 29 minucie rzut rożny wykonywał Łukasz Serafinowicz. Precyzyjna wrzutka, tam jak z pod ziemi wyskoczył Krzysztof Cichosz i strzałem z głowy wpakował piłkę do siatki. 3:0 !!! W 34 minucie Dawid Tomczyk przechwycił piłkę na własnej połowie, zagrał na wolne pole do Dawida Liśkiewicza, podłączył się z akcją i to właśnie Dawid strzałem zakończył akcję. Tak się teraz gra. Dawid pomylił się nieznacznie, ale efektownie uderzył przewrotką. Było widać różnicę w grze. Gospodarze nie byli w stanie nam zagrozić. Do przerwy prowadzimy 3:0 !!!. Po przerwie kilka minut trener dokonał 3 zmian. Na boisku pojawili się Andrzej Lotczyk, Jacek Majda i Kamil Malinowski. W 53 minucie Krzysztof Cichosz zagrał do Darka Szymanka, który mocnym strzałem pokonał bramkarza rywala. 4:0 !!!!. Ten gol widać, że zabrał im resztę nadziei na jakiś dobry rezultat tym bardziej, że 120 sekund później na przerzut zdecydował się Rafał Staszczyk, piłkę przyjął Dawid Liśkiewicz i wypatrzył Krzysztofa Cichosza. Cichy bez problemów umieścił piłkę w siatce. 5:0 !!!!!. Za chwilę piłkę w siatce umieścił Dawid Liśkiewicz, ale arbiter dopatrzył się spalonego. W 59 minucie akcja Krzysztofa Cichosza, który zagrał do wbiegającego Łukasza Serafinowicza, Łukasz mocnym strzałem strzelił obok bezradnego bramkarza. 6:0 !!!!!!. Gospodarze szukali honorowej bramki, ale Damian Cieplucha kasował wszystko w zarodku, a raz świetnie wybronił Andrzej Lotczyk.  Sporo sytuacji Orkan stwarzał, ale w decydujących momentach brakowało dokładności, cierpliwości, zimnej krwi. Nie do zatrzymania był Darek Szymanek, który z piłką był szybszy niż goniący go rywale, W 79 minucie świetne podanie do Kamila Szymanka, który uprzedził bramkarza i został nieprzepisowo powstrzymany. Arbiter nie miał wątpliwości. Rzut karny. Piłkę na 11 metrze ustawił sam poszkodowany i mocnym strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. Prowadzimy 7:0 !!!!!!!. 60 sekund później pograli sobie Krzysztof Cichosz i Kamil Szymanek. Rozklepali defensywę w polu karnym, a Cichy zakończył ją celnym strzałem do siatki. 8:0 !!!!!!!!. W 85 minucie festiwal strzelecki zakończył Łukasz Serafinowicz, który przejął piłkę źle zagraną przez rywala, obrócił się i precyzyjnym strzałem trafił do siatki. 9:0 !!! Gdy arbiter spoglądał już na zegarek by zakończyć mecz gospodarze strzelili honorową bramkę, a wrzutkę precyzyjnym strzałem głową wykończył Bartłomiej. Orkan wygrywa 9:1, wysoko, pewnie, będąc drużyną zdecydowanie lepszą. Królem polowania został Krzysztof Cichosz, który strzelił i dograł 3, a co ciekawa grał z numerem 33.  Gol Łukasza był 114 golem strzelonym przez Orkan w 23 meczach !!!!! Brawo Drużyna. To kolejny krok do wygrania okręgówki.