• autor: metallica, 2016-03-06 09:00
Ostatni test przed ligą na duży plus !!!!
GKS Orkan Buczek - Jutrzenka Warta 0:0
Grali rywale !!!
Dariusz Walęciak i Rafał Staszczyk zimowymi wzmocnieniami Orkana !!!!

Orkan rozegrał ostatni sparing przed ligą. Rywalem była IV-ligowa Jutrzenka Warta. Rywal mocny i wymagający. Mecz zakończył się remisem 0:0 za wskazaniem na naszą drużynę. W sytuacji sam na sam bramkarz Jutrzenki przechytrzył Tomka Mareckiego. Świetną akcję Patryka Niciaka z Adrianem Płuciennikiem zakończył kąśliwym strzałem Patryk, bramkarz odbił przed siebie. Z wolnego Tomek Marecki strzelił sprytnie i celnie, ale bramkarz odbił na rożny. Po zmianie stron świetną okazję miał Damian Cieplucha, ale przestrzelił, z 20 metrów huknął Adrian Płuciennik, niestety bramkarz świetnie odbił na poprzeczkę, blisko strzelenia gola był Dawid Liskiewicz, a chwilę później świetną okazję Sebastian Kieraś miał i w obu przypadkach górą bramkarz Jutrzenki. Najważniejsze, że drużyna ma pomysł na grę, akcje są przeprowadzane z rozmysłem. Widać coraz lepsze zrozumienie. Coraz bardziej widać efekty  pracy Jacka Berensztajna i jego wizję gry drużyny. I jest profesor Jacek Popek.

Orkan zagrał w składzie: Macedo- Dobrowolski, Cieplucha, Popek, Faryś - Staszczyk, Niciak, Walęciak, Liśkiewicz, Płuciennik - Marecki.                                                                                            Po przerwie: Lotczyk, Kieraś. D, Kieraś S, Bogulak, Krzciuk, Kopa.

Orkan rozegrał w przerwie zimowej 7 sparingów. 3 zakończyły się naszym zwycięstwem, a w 4 padł remis. Orkan strzelił 17, a stracił 9 goli. Najskuteczniejszy był Dawid Liśkiewicz, który zdobył 7 goli. Orkan dobrze i mocno przepracował zimę. Forma drużyny rośnie, zawodnicy łapią świeżość. Mecz z Jutrzenką pokazał, że jesteśmy gotowi rozpocząć sezon. Przez cały okres przygotowawczy trwała rywalizacja o miejsce w podstawowej 11. Trener Jacek Berensztajn ma pewnie już w głowie skład na pierwszy mecz z Gal Gazem. Orkan zimą mocno wzmocnił kadrę. Do drużyny dołączyli Dariusz Walęciak i Rafał Staszczyk. Darek Walęciak to piłkarski wyga. W jego przypadku piłkarska droga zatoczyła koło. Zaczynał w GKS-ie i teraz ponownie jest w GKS-ie. Po GKS-ie było Heko Czermno z którym awansował do 2 ligi. Wtedy w lidze rywalizował m.in z Jagiellonią Białystok, Widzewem Łódź, Piastem Gliwice, Podbeskidziem, Lechią Gdańsk, ŁKS, Śląsk Wrocław. W  2006 roku zamienił  malownicze rejony powiatu koneckiego na krainę miodem płynącą czyli Stróże. Zakotwiczył na kilka sezonów w Stróżach. Tam w założonym przez Włodzimierza Basiagę  w roku 1949 Kolejarzu wywalczył awans z III ligi do pierwszej. W pierwszej lidze rozegrał około 100 meczów będąc też kapitanem drużyny. Po kilku latach w Kolejarzu przeniósł się do Warty Działoszyn, z którą awansował do 3 ligi. W tym tekście jest ukryte słowo klucz, które dotyczy Orkana. Teraz będzie reprezentował barwy Orkana, z którym słowo klucz.                                                                              W przerwie zimowej do Orkana dołączył Rafał Staszczyk. Jak powiedział " wybrałem Orkan ponieważ z trenerem Jackiem Berensztajnem już pracowałem i była to dobra współpraca, a po pierwszych treningach zobaczyłem,że ta drużyna jest mocna, a zawodnicy prezentują wysokie umiejętności. Potrzebowałem chwilę na decyzję, spakowałem się i jestem ". Rafał  jak wielu zauważy muzyczne pochodzenie ma. Jego dalszy krewny w znanej kapeli gra.  Wychowankiem GKS-u Rafał jest. Następnym jego klubem Zawisza Pajęczno stała się. W sezonie 2013/14 w Zawiszy Pajęczno pracował ze swoim obecnym trenerem Jackiem Berensztajnem. Ostatnio Rafał reprezentował barwy Zjednoczonych Bełchatów i ponownie jest w GKS-ie. Mam przekonanie, że Orkan dużo skorzysta na ich grze.

Jeśli chodzi o ubytki to do Tęczy Brodnia przeniósł się Dominik Matusiak i Michał Jakóbczak, do tego klubu wypożyczony został na rundę wiosenną Bartek Pająk.

Grali też rywale. WKS przegrał 1:0 z Pogonią Zd-Wola. Nasz najbliższy rywal zremisował 0:0 ze Swornicą Czarnowąsy. KS Chojne przegrało ze Szczytem Szczytniki 7:0. Strzelce Wielkie przegrały z Astorią Szczerców 5:0. Kwiatki ograły Tuszyn 5:0. a MKS pokonał 7:0 Szadek.

Mecz GKS ORKAN Buczek -LKS Paprotnia 6:1 _ 20-10-2013