Orkan gromi !!! GKS Orkan Buczek - Jaga Lututów 13:0 !!!!
Proszę nie regulować odbiorników !!!
Rekordowe zwycięstwo i mamy Lidera !!!!
Tomek Marecki 4, Michał Krzciuk i Adrian Płuciennik po 2, Dawid Liśkiewicz, Jacek Popek, Jacek Berensztajn, Sebastian Kieraś po 1 i swojak !!!
Niespodzianka w Galewicach !!!! Gal-Gaz - Widawa 2:4 !!!!!

Niedziela 4 października. 88 dni do końca roku. Właśnie w ten dzień urodził się Vincenz Priessnitz samouk w zakresie medycyny niekonwencjonalnej i naturalnej. Jego osiągnięcia miały duży wpływ na karierę doktora Witusika Rafała. Dom Mostowiaków jeszcze nie wyremontowany. Lucjan mieszka na deszczowej, a Barbara u Andrzeja, ponieważ Marta wyjechała do Łukasza do Wenezueli. Działo się. Jeszcze mordercza walka o kurtki dla całej rodziny [a jak się ma dużą rodzinę to jak to nosić i chodzić] na zimę, czyli Basia!!! Basia !!! dziecko mi zaginęło !!!.  Do tego Barcelona przegrała z Sevillą, a Galewice z Widawą. Zaczynamy !!!!  Orkan podejmuje Jagę Lututów. W pamięci mamy pamiętne i bolesne 3:6 jesienią 2015 roku. Już było wiadomo, że Orkan zagra bez Damiana Kierasia, który jest kontuzjowany i bez naszego lekarza Rafała "Housquinna" Witusika, który jest w Leśnej Górze na dyżurze. Spiker Rafał Tyluś zaczyna relację na żywo z naszego kameralnego obiektu. Łyk statystyk i czyta skład. Orkan wyszedł w składzie Welsam w bramce, w obronie Kuba Faryś, Damian Cieplucha, Jacek Popek i Adam Dobrowolski. W linii pomocy Dawid Liśkiewicz, Jacek Berensztajn, Patryk Niciak, Mateusz Boruń i Adrian Płuciennik. W linii ataku Tomasz Marecki. Od początku w Orkanie grający trener Jacek Berensztajn. Oczywiście kibice dopisali i liczne przybyli na mecz. Pogoda też na zdecydowany plus. Pierwszy gwizdek i gol Tomka Mareckiego. Niestety sędzia dopatrzył się spalonego. Rywal odpowiedział strzałem z 35 metrów w poprzeczkę. Od 9 minuty rozpoczął się Orkan show. Patryk Niciak zagrał świetną piłkę do Tomka Mareckiego, a nasz snajper wyprowadził nas na prowadzenie. Dwie minuty później. Rzut rożny. Jacek Berensztajn, świetne dośrodkowanie i równie piękny strzał Jacka Popka. Firmowa akcja. 2:0. Goście się jeszcze nie otrząsnęli, a 120 sekund później Orkan już prowadził 3:0. Kolejną perełkę posłał Jacek Berensztajn, a Dawid Liśkiewicz postawił pieczątkę swoim firmowym zagraniem. Na pełnym spokoju, nie kombinował, z pełną świadomością podjętej decyzji przelobował bramkarza gości. W 15 minucie grający świetny mecz Patryk Niciak wypatrzył Tomka Mareckiego i zagrał tak, że Tomek nie mógł się pomylić i tego nie zrobił. 4:0. 60 sekund później, jeszcze trwało świętowanie po golu Tomka. Orkan dalej bombardował przeciwnika. Mocna wrzutka Jacka Berensztajna, rywale ambitnie próbowali to przerwać. Raz głową, a drugi raz głową do bramkarza i gol jako zjawisko wyjątkowo osobliwe. Swojak na 5:0. W 24 minucie Dawid Liśkiewicz pokazał, że po kontuzji nie ma już śladu. Świetnie rozprowadził akcję i dokonał świetnego wyboru. Urwał się obrońcom i dograł w pole karne. Tam całość zamknął Adrian Płuciennik i 6:0. W 31 minucie mieliśmy kolejny popis super duetu Patryk Niciak - Tomek Marecki. Patryk ponownie poszukał Tomka, który ustrzelił hattricka. 7:0. 36 minuta i kolejna akcja super duetu Dawid Liśkiewicz i Adrian Płuciennik. Dawid dograł, a Adrian ulokował piłkę w siatce. 8:0. Orkan wciąż rozpędzony, głodny akcji i goli. 36 minuta i Tomek Marecki cieszył się ze swojego czwartego trafienia. Tym razem po podaniu Adriana Płuciennika. 9:0. Świetną okazję miał jeszcze Adrian Płuciennik, ale jego mocne uderzenie poszybowało nad poprzeczką. Przerwa i 9:0. Po przerwie trener dokonał 3 zmian. Na boisku zameldowali się Dawid Tomczyk, Michał Krzciuk i Piotr Głowiński. Orkan cały czas w natarciu. Głodny gry był Piotr Głowiński, który co rusz szarpał lewą stroną. Nic sobie nie robiąc z obecności rywali i groźnie wrzucał. Orkan przeszedł na grę dwoma napastnikami. Michał Krzciuk zajął miejsce obok Tomka Mareckiego. W obronie trójką, a przed nimi miejsce na defensywnym zajął Dawid Tomczyk, który w pełni realizował założenia taktyczne trenera. W 55 minucie Michał Krzciuk zdobył premierową bramkę w naszych barwach. Jacek Berensztajn świetnie wypatrzył Michała, który w tempo wyszedł do piłki i za chwilę cieszył się z gola. 10:0. Oprócz tak wysokiego wyniku Orkan grał fajny mecz. Graliśmy w piłkę. Dużo wymian, na jeden kontakt, szybko, dokładnie. Od nóżki do nóżki jak po sznurku. 73 % posiadania piłki.  Od Jacka Popka i Damiana Ciepluchę, którzy z pełną kontrolą trzymali z tyłu grę drużyny.  Mocno w ofensywie udzielał się Adam Dobrowolski. Świetnie wyglądała gra w środku pola. Akurat tam rządzili urodzeni w znaku Wagi Jacek Berensztajn i Patryk Niciak. 8 asyst w ich wykonaniu. chapeau bas panowie. W 72 minucie Patryk Niciak po raz czwarty w tym meczu asystował. Tym razem przy bramce Michała Krzciuka, który jak już trafia to trafia seriami. Michał mógł, a nawet powinien pokusić się o hattricka. Minął już bramkarza, ale z nieznanych przyczyn piłka nie wpadła do siatki. Pech. Orkan dwa razy posłał piłkę do siatki, ale strzelcy minimalnie spalili sytuacje. Duże zagrożenie stwarzaliśmy po stałych fragmentach gry wykonywanych przez Jacka Berensztajna. Trener też mocno postraszył bramkarza strzałami z dystansu. W 84 minucie akcja wysokich lotów. Szybka klepka Jacka Popka z Tomkiem Mareckim. Trzy wymienione na szybkości podania, Jacek dostał piłkę między obrońcami i wrzucił mocną piłkę w pole karne. Tam świetnie akcję zamknął Sebastian Kieraś i mocnym strzałem ulokował piłkę w siatce. 12:0. Orkan jak walec jeździł po murawie. Goście raz się odgryźli, ale czujny w bramce Welsam świetnie obronił odbijając na rzut rożny. Orkan ma najbardziej szczelną obronę w lidze. Tylko 9 straconych goli, a Orkan nie stracił gola od 295 minut. Szeregi ofensywne też na działają wysokich falach dzięki temu Orkan najwięcej strzelił goli w lidze. 37 goli to świetny dorobek. W 90 minucie wisienkę na torcie postawił i przypieczętował rekordowe zwycięstwo  nie kto inny jak grający trener Jacek Berensztajn. Mocnym strzałem wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Tomku Mareckim. Trener świetnie kierował drużyną na boisku, a na ławce o resztę zadbał duet "Jasiu" Lotczyk i kierownik drużyny "Kuba" Pniewski.  Brawo Orkan !!!! Brawo drużyna !!!!Piłka potrafi być piękna. To było kapitalne popołudnie. I w tym miejscu chciałem zaznaczyć, że profesor ginekologi i położnictwa, wielki społecznik i pionier wychowania fizycznego Henryk Jordan po krótkim pobycie w Niemczech w 1889 przywiózł pierwszą piłkę do Polski. Dzięki !!!! Żebyś wiedział co narobisz to i tak byś ją pewnie przywiózł.

Orkan na czele !!! To było rekordowo najwyższe zwycięstwo w historii występów w lidze okręgowej. Ciasno wciąż w czołówce. Chojne wygrało w Kwiatkowicach, Gal-Gaz sprawił niespodziankę i przegrał u siebie z Widawą. Pierwszy punkt zdobyły Strzelce remisując z Zapolem. Nie zwalnia tempa Unia, która tym razem odprawiła z kwitkiem Konopnicę. W pojedynku byłych trzecio i czwarto ligowców górą w Wieluniu Piast. Na czele 3 drużyny po 23 punkty, za nimi z 21 punktami dotychczasowy lider. Galewice po zadyszce troszkę odpadły i tracą już 5 punktów. Stawkę wciąż zamyka drużyna Strzelec Wielkich.